Ga verder naar de inhoud
Ga verder naar de inhoud
Kevin Janssens in Frontera © 2025: Frontera - Coming Soon Films / Diagonal (Banijay Iberia) / Bulletproof Cupid

Frontera, Radioman & Marcel et Monsieur Pagnol naar Palm Springs

Nieuws 03.12.2025

De Screen Flanders-gesteunde films Radioman, Frontera en Marcel et Monsieur Pagnol zijn uitgenodigd voor het Palm Springs International Film Festival (2-13 januari 2026), een van de grootste en meest toonaangevende filmfestivals in de Verenigde Staten.

Radioman, de nieuwe film van Frank Van Passel, beleeft er zijn internationale première binnen de Modern Masters-sectie. Palm Springs nodigde ook de Vlaamse coproductie Marcel et Monsieur Pagnol van Sylvain Chomet uit, met animatiestudio en productiehuis Walking the Dog als Vlaamse partner. De film ging eerder dit jaar in Cannes in wereldpremière. 

Binnen de World Cinema Now-selectie is Spaans-Belgische coproductie Frontera van Judith Colell geselecteerd, met Kevin Janssens in een hoofdrol, en met Bulletproof Cupid als producent uit Vlaanderen.

Radioman

Regisseur Frank Van Passel (Moresnet, Manneken Pis, Het varken van Madonna, Terug naar Oosterdonk, Smaak van de Keyser) zoomt in Radioman in op de wereld van de Belgische radio in de jaren ‘40.

Terwijl de wereld op de rand van oorlog balanceert, kruisen in het iconische Flageygebouw in Brussel, van waaruit de nationale radio uitzendt, de wegen van Elza, een jonge actrice die haar eerste stappen zet in de hoorspelstudio’s, en Berre, een beginnend klankman met een bijna magisch gehoor. Hij zoekt houvast in de ongrijpbare kracht van geluid, zij in de betoverende wereld van de hoorspelen. Hun ontmoeting ontsteekt een vonk van liefde die hen optilt boven de dreiging van hun tijd.

De hoofdrollen van Radioman zijn voor Jef Hellemans en Femke Vanhove. De productie is in handen van Lompvis, in coproductie met Caviar, VRT, Sunny Pictures en Beluga Tree. In België wordt de film verdeeld door Kinepolis Film Distributie (vanaf 17 december in de zalen). De internationale sales wordt verzorgd door LevelK.

Radioman en Marcel et Monsieur Pagnol kwamen tot stand met de steun van het VAF/Filmfonds van Vlaams minister van Cultuur Caroline Gennez. Daarnaast investeerde het economisch fonds Screen Flanders, een initiatief onder de bevoegdheid van Vlaams minister van Economie Matthias Diependaele en minister van Cultuur Caroline Gennez, in Radioman, Marcel et Monsieur Pagnol en Frontera.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Registreer je voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het Screen Flanders nieuws!

Inschrijven nieuwsbrief